Cami Halısı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cami Halısı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cami halısı denilince aklımıza yüzyıllardır vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünün sembolü o muhteşem mabetler gelir. Minarelerden yükselen ezanlarla eşsiz bir bütünlük oluşturan cami halıları, asırlardır bir sanat eseri edasıyla camilerimizde yer kaplamaktadır. Kimi zaman desenleriyle göz kamaştırır, kimi zaman da dokumasında ki hassasiyet hemen göze çarpar. Ama şu bilinmelidir ki, kaliteli cami halısı üretmek için köklü ve kurumsal bir geçmişe sahip olmak önemlidir.

Cami halısı alırken de bu özelliklere haiz firmaları tercih etmek faydanıza olacaktır. Kaşmina Halı tarafından sizlere hazırlanan bu yazıda cami halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözler önüne sereceğiz. Bu sayede son yıllarda yaşanan tatsız sürprizlerle karşılaşmadan, gönül rahatlığıyla doğru cami halısı seçebilme yeteneğine kavuşacağınızı umuyoruz. Kaşmina Halı ile ilgili detaylı bilgilere web sitemizdeki https://www.kasminahali.com.tr/hakkimizda/ bölümünden erişebilirsiniz. Cami Halısı Seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini ana başlıklarıyla sıralayalım:

Cami Halısını Hangi Firma Üretmiş?

Bu husus, bazıları için gereksiz bir başlıkmış gibi gelebilir. Ancak Türkiye’de son yıllarda ortaya çıkan ve cami halısı firması olduğunu iddia eden kişilere bakarak bunu bir sorumluluk olarak buraya koyduk. Hali hazırdaki şartlar altında mutlaka incelemeniz gereken ilk husus cami halısı üreten firmanın kurumsal kimliğidir. Bu kurumsal kimlik ve cami halısı firmasının tarihçesine bakarak bir öngörü sağlayabilirsiniz. Ayrıca müşteri referansı istemeniz ve daha önce cami halısı almış ve kullanmış kişilerle görüşmeniz de doğru olacaktır.

Bu başlık altında bahsetmemiz gereken bir diğer husus ise size cami halısı pazarlamaya çalışan kişilerin çantacı tabir edilen kişiler olmadığının teyit edilmesidir. Zira her türlü ürünü, büyük markaların cami halısı imiş gibi satmaya çalışan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bizler Kaşmina halı olarak, bizzat kendi bünyemizde profesyonel olarak çalışan, işinin uzmanı satış elemanları ile görev yapıyoruz. Sorduğunuz sorulara alacağınız tatmin edici cevaplar ve verilen sözlerin harfiyen yerine getirilmesi, kimlerle muhatap olduğunuzu anlamanızı sağlayacaktır.

Kullanılan Hammadde Nevi ve Kalitesi

Bir cami halısı seçerken mutlaka hammaddesine, yününe, kullanılan desene ve üretimde kullanılan diğer mamullerin kalitesine bakmak gerekir. Bu kapsamda cami halıları kalitesi en öncelikli olarak yün kalitesi ile anlaşılır. Kimi firmalar akrilik cami halısı üretmesine rağmen bunu yün cami halısı gibi satmaya çalışırlar. Bunun en önemli nedeni, yün cami halısı modellerinin çok daha kaliteli ve pahalı olmasıdır. Buna rağmen yün cami halıları daha uzun süreli kullanıma uygundur ve daha sağlıklıdır.
Yün cami halıları, genel itibarıyla en kaliteli cami halıları olarak bilinirler. Aslında kullanılan yünlerin kalitesi, cami halısı kalitesi ile de doğru orantılıdır. Yün kalitesi yanında dokuma sıklığı ve ilmek sayısı da kalitede belirleyici unsurlardandır.

Kaşmina Halı tarafından son model teknoloji kullanılarak üretilen tüm cami halısı modellerinde dünyanın en kaliteli yünü olarak bilinen Yeni Zelanda yünleri kullanılmaktadır. Kalitesi tescilli olan bu yünler, Kaşmina Halı kalitesinin de tüm dünyaya yayılmasını sağlamıştır. Tam 30 ülkeye ihraç edilen Kaşmina Halı çeşitleri ile tanışmak için bizi arayabilirsiniz.

Kaliteli Cami Halılarının Ayırt Edici Özellikleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bir cami halısı üretilirken kullanılan yün, ilmek sayısı ve dokuma sıklığı kaliteyi anlamada çok önemli ayrıntılardır. Bunları anlamak için işin uzmanı ile görüşmeniz faydanıza olacaktır. Bu konuda Kaşmina Halı yetkili personeline danışabilirsiniz. Kaliteli cami halıları, dokunma özellikleri sayesinde el halısına çok benzer özellikler taşırlar. Kaşmina Cami halıları ise diğer makine halılarına nazaran çok önemli bir farklılıkla üretilir. Bu da saçaklarının takma olmaması ve cami halısı dokuması esnasında yün çözgü üzerine dokunmasıdır. Beş ana renkten üretilmekte olan Kaşmina Halı çeşitleri, güveye karşı korumalı özelliktedir.

Kaşmina halı güvencesiyle üretilmekte olan kaliteli cami halıları üst görüntüsünde ezilme veya şeklen bozulma olmamaktadır. Statik elektriklenme yapmadığı için daha konforlu bir kullanım imkânı sunar. Tutuşma ve alev almaya karşı koruma sağlayan yün cami halıları, aşınmalara karşı da çok uzun süre dayanıklıdır. Yün cami halıları kendi doğal özellikleri sayesinde fazla nemi içine çekmekte ve gereken durumlarda geriye bırakabilmektedir. Ses ve gürültü emme özellikleri ile ısı yalıtımında bile etkinlikle kullanılabiliyor olması, kaliteli bir yün cami halısı özelliklerindendir. Çok geniş alanlara sahip camilerdeki yün cami halıları, gerçekten kaliteli ise kir tutmadığı için çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Bu yazımızda kısaca değinmeye çalıştığımız hususlarla ilgili tüm detaylı yazılara https://www.kasminahali.com.tr/guncel-blog/ sayfamızı tıklayarak erişebilirsiniz. 70 yılın güveni, tecrübesi ve kaliteli cami halısı üretme mecburiyetimiz doğrultusunda Kaşmina Halı kalitesini, her yere ulaştırmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin tüm illeri için cami halısı üretiyor ve gönderebiliyoruz. Dünya genelinde 30’u aşkın ülkeye ihracat yapıyor ve Kaşmina Halı markasını yabancılara da ezberletiyoruz. Siz de kalitenin farkına varmak ve her türlü cami halısı hakkında Kaşmina Halı yetkililerinden bilgi almak için hemen bize ulaşın. Kampanyalı cami halısı fiyatları için bir telefonunuz yeterli olacaktır.

2020 ÜRÜN KATALOĞUMUZU İNDİRİN
Call Now Button
Open chat
1
Merhaba! Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize yazın...
Powered by