Cami Halısı Alırken Dikkat Edilecek 5 Şey

Cami Halısı Alırken Dikkat Edilecek 5 Şey

Cami halıları, camilere girildiğinde ilk dikkati çeken detayların başında gelir. Özellikle eski ve tarihi camilerden alışageldiğimiz gibi yün cami halıları ile yaşadığımız o güzel duygular hepimizi mutlu eder. Oysa bazı yeni camilerde gördüğümüz cami halıları maalesef, alışageldiğimiz kalitede değildirler. Hatta ucuz cami halısı olarak alınan yeni nesil bazı cami halıları, kısa sürelerde evsafını yitirmektedir. Sadece görüntüsüne ya da sadece fiyatına aldanarak yapılan cami halısı seçimleri, sonrasında herkesi pişman etmektedir. Gelin bu konuda, cami halısı alanında 70 yıllık tecrübeye sahip olan Kaşmina Halı tarafından derlenen yazıyı inceleyelim.

1. Cami Halısının Fiyatı Makul Olmalı

Pek çoğumuz, ekonominin en temel prensibi olan kıt kaynakları, en etkin şekilde kullanmayı öğrenmeye çalışırız. Bu noktada, cami halısı müşterileri açısından en fazla dikkat edilen nokta, uygun fiyatlarla, daha kaliteli bir cami halısı almaktan geçecektir. Bu açıdan bakıldığında her bütçeye uygun, ucuz cami halıları alınarak kullanılması doğru bir seçenektir. Atalarımızın ucuz ürünlerle ilgili yaptıkları tüm uyarılar kapsamında denilebilir ki, ucuz mal almak bazen bizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Ucuz cami halısı almaya çalışırken, ekstra ve sürpriz maliyetlerle karşılaşabiliriz. Biz de bu yüzden diyoruz ki ucuz cami halısı aramak yerine, fiyatı makul olan cami halısı araştırması yapılmalıdır. Her yönüyle uygun olan cami halısı demek, fiyatı ve kalitesi bizim isteklerimizi karşılıyor anlamına gelmektedir. Bu kapsamda, Kaşmina Halı tarafından özenle üretilen cami halıları incelenebilir. Her bütçeye uygun ve fiyatı ile kaliteleri arasında makul bir uyumluluk olan cami halıları almak için Kaşmina Halı tercih edilmelidir.

2. Cami Halısı Fiyatından Ziyade Kalitesine Odaklanılmalı

Cami halısı alırken ilk göze çarpan unsur cami halısı fiyatları olsa bile bu genelde bizleri doğru sonuca ulaştırmaz. Çünkü, son zamanlarda özellikle yün cami halısı modelleri ile akrilik cami halıları arasında fiyatlar arasında bazı farklılıklar göze çarpıyor. Sanki yün cami halıları ile aynı kalitedeymiş gibi pazarlanan akrilik cami halıları, petrol ve türevlerinden üretilen yapay malzemelerdir. Petrol türevlerinden üretilen bu tip malzemelerin kanserojen etkileri olduğu hepimizin malumudur. Kalitesiz cami halıları hastalıklara davet çıkardığı gibi ilk başta güzel görünse bile kısa zamanda yıpranması ve özelliklerini kaybetmesi nedeniyle de tercih edilmemelidir. Cami halıları arasında namı sınırları aşan yün cami halıları ise sağlığa uygunluğu, konforu ve uzun yıllar kullanılabilir olması sayesinde cami halısı piyasasında revaçtadır. Kaşmina Halı ise yün cami halısı üretirken Yeni Zelanda yünleri kullanmaktadır. Dünyanın en kaliteli yünlerini kullanması sayesindedir ki, Kaşmina Halı, sektörün en önde gelen cami halısı firmalarından biri olmuştur.

3. Cami Halısı İlmek Sayısının Fazla Olması Arzu Edilmelidir

Bir cami halısı seçerken bakılması gereken en teknik özelliklerden biri cami halısı ilmek sayısıdır. Cami halıları ilmek sayıları arttıkça dokumasının daha da sık olduğu görülecektir. Sık cami halıları, eğer kaliteli bir yünden imal edildiyse, çok yumuşak ancak şık bir görüntü sağlar. Özellikle baş hizalarında ve ön saflarda dizlerin konduğu yerlerde oluşan ezilme kaynaklı izler, sık cami halıları üzerinde oluşmaz. Sık ve ilmek sayısı fazla olan cami halısı yünleri kolayca yatmaz. Yumuşaklığını çok uzun yıllar koruyabilme özelliğine sahip olan bu tip cami halıları, dip kısımlarına yabancı maddelerin, kir ve çöplerin de girmesine müsaade etmez. Kirlerin genel olarak yüzeyde kalmasının en önemli avantajı, sık cami halıları temizliğinin daha kolay ve hızlı yapılabilmesidir. Kısacası konfor, yumuşaklık, sağlık ve estetik açıdan kaygılarınızı ilmek sayısı fazla olan cami halıları ile giderebilirsiniz. Kaşmina Halı tarafından üretilen cami halısı modellerini ve ilmek sayılarını web sitemizden görebilirsiniz.

4. Cami Halısı Niteliklerine Dikkat Edilmeli

Cami halıları seçilirken fiyatı, kalitesi ve ilmek sayıları yanında bir diğer önemli detay da sahip olduğu nitelikleridir. Aslında ayırt edici nitelikli bir cami halısı üretmek, teknolojinin son yıllarda bize sağladığı olumlu sonuçlardandır. Makine kapasitesinde teknolojiye ayak uyduramayan cami halısı firmaları, bu özellikleri sağlayamamaktadırlar. Kaşmina Halı tarafından üretilen cami halıları, kullanılan özel teknoloji ve ileri teknikler sayesinde anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Nemi içinde hapseden Kaşmina cami halıları, gerektiğinde dışarı verebilme niteliğine haizdir. İlmek sayısının sıklığı ve yün kalitesi sayesinde leke tutmaz özelliklere sahip cami halıları Kaşmina Halı klasikleri arasındadır. Bu sayede tüm Kaşmina halı modelleri kolay temizlenebilir özelliktedir. Cami halısı seçilirken bakılması gereken diğer bir husus ise kolay tutuşmayan ve yanmayan özelliklere sahip olunmasıdır. Kaşmina halı tarafından özenle dokunan cami halıları anti bakteriyel, leke tutmaz ve yanmaz özelliklere sahiptir. Ayrıca insan sağlığı açısından zararlı olan petrol menşeli hammaddeler, Kaşmina Halı cami halısı modellerinde kullanılmamaya gayret edilmektedir.

5. Cami Halısında Renk ve Desenler Dikkatli Seçilmeli

Cami halısı alırken estetik detaylar da gözden kaçırılmamalıdır. Seccadeli cami halısı ya da göbekli cami halısı alıp almamanızdan bağımsız olarak renk ve desenlerin uyumu mutlaka gözden geçirilmelidir. Çok göz alıcı, aşırı canlı ve cafcaflı renklerin cami halısı üzerinde kullanılması rahatsız edici olabilir. Ayrıca desenler seçilirken, hassasiyetlere uyulması en temel şartlardandır. Bu konularda Kaşmina Halı web sitemizde daha önce yayımlamış olduğumuz “Cami Halılarında Desen Seçimi” başlıklı makalemizi okumanız faydanıza olacaktır.
Kaşmina Halı yetkilileri ile görüşerek, cami halısı seçiminizde yardımcı olmamızı istiyorsanız vakit geçirmeden bizi arayınız.

2020 ÜRÜN KATALOĞUMUZU İNDİRİN
Call Now Button
Open chat
1
Merhaba! Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize yazın...
Powered by